atölye çalışmaları

 
 

Çömlek atölyesinde elektrikli torna kullanarak vazo, saksı, kase, bardak gibi silindirik biçimli nesneler yapmayı öğreniyoruz. Yeterince iş biriktiği zaman, ki bu genellikle dönem sonunda oluyor, yapılan işleri atölyemizde bulunan seramik fırınında pişiriyoruz ve dilersek bisküvi fırınlaması yapılmış bu işleri sırlama işleminden geçirebiliyoruz. Giysilerinizin kirlenme ihtimaline karşı kullanabileceğiniz önlük vb. dışında çömlek atölyesine gelirken getirmeniz gereken başka bir şey yok.

Çömlek atölyesi hakkında ayrıntılı bilgi için:

F. Dilek YÜCEL,  "mailto:dilekyucel@yahoo.com"

 

Çömlek Atölyesi

Heykel Atölyesi

Heykel deyince aklınıza öyle mermer oymalar, bronz büstler gelmesin, kullanımı kolay herhangi bir ya da daha fazla malzemeye üç boyutlu bir form kazandırarak oluşturduğumuz her kompozisyon heykel olarak adlandırılabilir. Atölyede öncelikle çamur çeşitleri üzerinde biçimlendirme yöntemiyle çalışıyoruz. Tabii ki bunun yanında alçı, metal, tel, kağıt, ahşap  vb. alternatif malzemeler üzerinde oyma, birleştirme, şekillendirme, kalıp alma gibi yöntemler de denenebilir. Heykel atölyesi hakkında ayrıntılı bilgi için:

Pelin Çakır <perakiclin@gmail.com>

Moda Tasarım Atölyesi

Moda ve dikiş atölyesinde temel dikiş tekniklerinin yanında herkesin kendi modasını yaratabileceği yaratıcı bir ortam sunuyoruz. Bu doğrultuda atölyeye katılanlar çantadan, önlüğe, etekten, pantolona istedikleri her şeyi tasarlayıp dikme fırsatını buluyorlar.

Moda atölyesiyle ilgili detaylı bilgi için:

Ayça Kubat,mailto:kubatayca@yahoo.com"

Mum Atölyesi

Mum atölyesinde parafin, stearin gibi ana malzemeleri kullanarak mum yapmayı öğreniyoruz. Mum yapımında  teneke kutulardan plastik borulara kadar pek çok malzemeyi kalıp olarak kullanabiliyoruz. Siz de mum çalışmasına gelirken kalıp olarak kullanılabilecek her türlü malzemeyi getirebilirsiniz.

Mum atölyesi hakkında daha ayrıntılı bilgi için:

Merve AŞANER, "mailto:merve_asaner@hotmail.com"

Seramik Atölyesi

Genel haliyle pişirilmiş çamur işlerine seramik deniliyor. Yapmak istediğimiz işin gerektirdiği çamur çeşidiyle -porselen tipi çalışmaları fırın ısısı ve çamur sebebiyle gerçekleştiremiyoruz örneğin- fitil yuvarlayarak, kalıp çıkararak, plaka açarak veya doğrudan elimizle şekil vererek işimizi dayanıklı ve uygun bir şekilde pişirime hazır son haline getiriyoruz. Pişirim yapıldıktan sonra, seramik işlerinin güzelliği ve çeşitliliğinin esas pekiştiricisi olan sırlama ve boyama işlemlerine hazır hale gelmiş oluyor. Atölye çalışmalarına katılırken 'çamurlanmamak' için bir önlük getirilmesi tavsiye olunur, onun dışında tüm malzemeler kulübümüz tarafından karşılanır.

Seramik atölyesi hakkında ayrıntılı bilgi için:

Eda SARIDOĞAN, "mailto:eda_saridogan@yahoo.com.tr"

Resim Atölyesi

Yetenek veya deneyim sahibi olmanın zorunlu olmadığı resim atölyesinde, karakalem, suluboya, yağlı/kuru pastel, akrilik ve karışık olmak üzere istediğimiz teknik ve malzemeyle çalışabiliyoruz. Resim atölyesine gelirken, yağlıboya yapacaksanız kullanacağınız fırçalar dışında herhangi bir malzeme getirmeniz gerekmiyor.


Resim atölyesi hakkında ayrıntılı bilgi için:

F. Dilek YÜCEL, "mailto:dilekyucel@yahoo.com"

Ebru Atölyesi

Temel tekniklerden başlayıp adım adım ilerleyerek  ebru yapımını öğreniyoruz. Ancak maalesef bu dönem ebru atölyesi açamıyoruz. Ebru ile ilgili gelişmeleri duyurular sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ebru atölyesiyle ilgili ayrıntılı bilgiye kulüp odamızdan ulaşabilirsiniz.

Takı ve Oyuncak Tasarım Atölyesi

Bu atölyede dönem boyunca tığ işi, örgü vb. tekniklerin temel adımlarından başlayarak 3 boyutlu sevimli oyuncaklar yapmayı öğreniyoruz.

Oyuncak atölyesi hakkında ayrıntılı bilgi için:

"Irene Sun" <irene.s.sun@gmail.com>

Ahşap Atölyesi

Matkap, dekopaj, testere gibi ahşapla  çalışmak için gerekli pek çok araç gerecin bulunduğu atölyemizde aktif olarak ders verilmemektedir, ancak ahşap atölyesi bu araç gereçleri kullanmayı bilen herkese açıktır.